En İyi Freelance Web Tasarımcı

+ Yayın Tarihi: 29 Haziran, 2020     + Konular: Freelance Web Tasarım

Birçok web tasarımcı / geliştiricinin "Tasarımı ben yapmıyorum" veya "Hazır tema kullanıyorum" dediğini duyuyorum. Bazı insanlar doğuştan tasarımcıdır ve tasarım için gerçek bir yeteneğe sahiptir. Bazıları taklit eder, bazıları çok çabuk öğrenir, bazıları ise çok fazla çaba göstererek ilerleme kaydeder.

Web site tasarımı zordur. Çünkü teknolojilerin, tarayıcıların, cihazların karmaşıklığı ve kullanıcı deneyimini doğru şekilde sunulmasının yanı sıra tutarlı ve estetik açıdan da güzel bir kullanıcı arayüzü oluşturmak zordur.

Yaratıcı olmak

İyi bir web tasarımcı yaratıcı olmalı. Sadece yapmış olmak için değil, yeni bir deneyimi ve yeni şeyleri sürekli öğrenme arzusunda olmalı. En iyisine ulaşmayı kendisine amaç edinmek gibi bir hedefe sahip olması gerekir.

Diğer ajanslardan / freelance çalışan web tasarımcılardan neden farklı olduğumu ve neden benimle çalışmanız gerektiğini anlatmak için blog yazmaya karar verdim.

Mükemmeliyetçilik

Çalıştığım insanlar projelerini ne kadar hızlı yapabileceğimi öğrenince şaşkına dönüyor, ama bu hız hiçbir şekilde kaliteye denk değil, kaliteden asla taviz vermiyorum. Hazır hiçbir temayı, eklentiyi siz istemediğiniz sürece kullanmıyorum. Ancak müşterilerimi şok eden asıl olay, web site kalite puanlarının 10/10 olması ve Google’da hızlı bir şekilde yükselmesi. Böylece sadece görsel bir tasarım değil, aynı zamanda dijital pazarlama aracına ve yeni bir gelir kaynağına sahip olmaları. Bana bir mesaj gönderdiğinizde, size hızlı bir şekilde cevap vereceğimi görebilirsiniz, bu konuda tam anlamıyla takıntılıyım.

Kalite Tutkusu

Kaliteli içerik sunacağımdan emin olarak projelerimi yönetiyorum. Bana gelen her projenin bir parçası olmak beni heycanlandırıyor. Freelance çalışan bir web tasarımcı olarak kendime sınır çizmiyorum, sürekli olarak nasıl geliştirebileceğimi, bir web sitesini nasıl daha iyi hale getirebileceğimi düşünüyorum. Güne başladığımda ilk yaptığım şey e-postalarımı kontrol etmek, çünkü her sabah yeni bir fikir / proje hayali ile uyanıyorum.

Sadece Benim İçin Ödeme Yaparsınız

Uzaktan çalışmanın büyük bir avantajı var. Seyahat masrafları yok, zaman kaybı yok, sadece projenizi mükemmelleştirmek için harcayabileceğim zamanım var. Sadece web siteniz üzerinde çalışmam, aynı zamanda SEO, kurumsal kimlik, sosyal medya içerikleri ve paylaşımlarını da yapabilirim. İşte bu yüzden tek seferlik değil sürekli olarak size yardımcı olacağım için bana ödeme yaparsınız.

Konfor Alanından Kaçış

Türkiye’de birçok site benzer bir formatı takip ediyor, sadece firma logosunun değiştiği hazır web siteler yerine gerçekten iyi bir tasarımcı ile çalışıp, yeni ve modern tasarımlar ile sektörünüzde trendi belirleyebilirsiniz.

Minimalist ve Temiz Yaklaşım

Bu tamamen benim kişisel bir görüşüm. Ancak bir site karmaşık ve gürültülü olmamalıdır, ancak kullanıcının görmesini istediğimiz bir odak noktası, net bir yol olmalıdır. Bir tasarımcı olarak, kullanıcının kontrolü sizdedir, bu yüzden her ayrıntıya dikkat etmeliyiz. Önemli olan web sitenize kaç kez tık aldığınız değil, ne kadar geri dönüş aldığınızdır. Temiz bir tasarım, kullanıcıyı çok yormadan ve işleri kolay ve hızlı bir şekilde bu yolculuğu kontrol etmenizi sağlar.