Havadan Drone Çekimi

Merhaba, uygun bütçeli havadan drone çekimi yapıyorum. 4k kalitesinde, tecrübeli ve uzman drone pilotajım ile tüm ihtiyaçlarınıza özel drone çekim hizmeti sunuyorum.

HAVADAN DRONE ÇEKİMİ HAKKINDA

Drone çekimi, günümüzde oldukça yoğun şekilde kullanılan ve hayatımızı kolaylaştıran havadan video çekimi, fotoğraf çekimi yapmamızı sağlayan teknolojidir. Drone çekiminin kullanıldığı alanlar genellikle havadan gelin damat çekimleri, havadan fabrika çekimleri, küçük ve büyük ölçekli işletmelerin havadan çekimi, havadan tarla ve arazi çekimleri olarak katagorilere ayırabiliriz.

Havadan drone çekimlerinin günden güne artmasından dolayı sürekli yoğun bir talep olmakta, drone çekimi yapmadan önce sizin adınıza gerekli izinleri ve belgeleri alıyorum. Gerekli izin ve belgeler alındıktan sonra çekim yapılacak yerin önceden keşfini yapıyorum, daha sonra hava şartlarını da göz önünde bulundurarak sivil havacılık genel müdürlüğünün yönetmeliğine uygun olarak çekimi gerçekleştiriyorum. Sivil havacılık genel müdürlüğü talimatları;

MADDE 17 –(Değişik: 05/07/2019 tarih ve 52217814-010-E.7804 sayı)

(1) İHA0 ve İHA1 sınıfı İHA’lar için;

a) Ticari faaliyetler dışında sportif ve amatör amaçla gerçekleştirilecek uçuşlarda, bu talimatta belirtilen kurallara uyulmak kaydı ile, serbest (yeşil) bölgelerde Genel Müdürlükten uçuş izni Kayıt sistemi tarafından otomatik verilir. Bu sınıflar için mahallin en büyük mülki idare amiri tarafından yasaklanan yer ve zamanlarda uçuş yapmak yasaktır.

b) Özel izne tabi (kırmızı) bölgelerde yapılacak her türlü uçuşlarda ise 10 iş günü öncesinden gerekçesi ile birlikte Genel Müdürlük resmi internet sayfasında yer alan İHA Uçuş İzni Talep Formu ile başvuru yapılır.

c) İzne tabi bölgelerde, yapılacak her türlü uçuşlarda ise 5 iş günü öncesinden Genel Müdürlük tarafından oluşturulan resmi internet sayfası üzerinden başvuru yapılır.

d) Uçuş izni alınması halinde; işletici/pilot/şahıs tarafından Türkiye AIP’sinde yer alan
hükümlere ve belirtilen diğer kurallara uyulması zorunludur.

e) İHA ile uçuşların gerçekleştirilebilmesi amacıyla tesis edilen serbest (yeşil) bölgeler Türkiye AIP’si ENR 5.5 bölümünde ilan edilir. Söz konusu sahaların güncelliği her yıl Genel Müdürlükçe kontrol edilir.

f) İzne tabi bölgelerde 400 feet üzerinde yapılacak her türlü uçuşta en az 10 iş günü öncesinden gerekçesi ile birlikte Genel Müdürlük resmi internet sayfasında yer alan İHA Uçuş İzni Talep Formu ile başvuru yapılır.

MADDE 18 – (1) (Değişik: 05/07/2019 tarih ve 52217814-010-E.7804 sayı) 

Özel izne tabi (kırmızı) bölge olarak tanımlanan ve aşağıda yer alan sahalarda risk analizi yapılmadan ve Genel Müdürlükten izin alınmadan herhangi bir sınıftaki İHA ile uçuş yapılması yasaktır:
a) İrtifaya bağlı olmaksızın havalimanlarında, en yakında bulunan pistin kenarından 5 NM (9 km) mesafeden daha yakın sahada,

b) İrtifaya bağlı olmaksızın seyrüsefer yardımcı cihazları, heliport, heliped, hava parkı, Genel Müdürlük resmi internet sitesinde yayınlanmış olan denize/iniş kalkış alanları, vb. merkez olmak üzere 5 NM (9 km) yarıçaplı sahada,

c) 400 ft üzerinde yapılacak uçuşlarda,

ç) Türkiye AIP’si ENR 5.1 bölümünde yer alan “Yasak, Tahditli ve Tehlikeli Sahalar”da,

d) Askeri binalar ve tesisler, cezaevi, akaryakıt depoları ve istasyonları, silah/fişek fabrika ve depoları gibi kritik yapı, tesis ve varlıkların çevresinde;

e) NOTAM ile ilan edilen sahalarda,

(2) Arama, kurtarma ve afet gibi öngörülemeyen acil durumlarda, Genel Müdürlük ile gerekli koordinasyonun sağlanması kaydıyla istisnai olarak Uçuş İzni verilebilir.

Drone çekimi sonrasında video montaj süreci başlıyor. Ham görüntüleri çekimden hemen sonra size veriyorum, montaj işlemleri de istediğiniz kalite ve video uzunluğuna bağlı olarak 3 ila 7 iş günü içerisinde tamamlanmış oluyor.

İnsanlar artık geleneksel video çekimlerini geride bırakan havadan video, fotoğraf çekimlerini araştırıyor, sizi farklı bir perspektiften görmek istiyor. Çevreniz veya etrafınızdakiler sizi veya markanızı görsel olarak görüyorlar. İtibarınızı arttırmak için arttırmak için mutlaka havadan drone çekimi hizmeti almalısınız. Kısaca havadan drone çekimi ile özel tanıtım filmleri oluşturarak bunları çevreniz veya müşterileriniz ile paylaşabilirsiniz.

DRONE ÖZELLİKLERİ

DJI SPARK

FaceAware ile Spark, yüzünüzü tanıyarak elinizden havalanır. Uzaktan kumanda veya mobil cihaz olmadan, sadece el hareketleriyle havadan inanılmaz fotoğraflar çekin. Videoları hızla düzenleyin ve doğrudan sosyal medyada paylaşın.

DJI PHANTOM 4

Seçilen hareketli objeyi takip edebilme, akıllı uçuş destek sistemi, 30fps ile 4K kayıt kapasitesine sahip, 1080p full HD kalitede ise 120fps kayıt yapabilen güçlü DJI kamerası ve en önemlisi uçuş süresi 28 dakikadır.

INSPIRE SERİSİ

Dünyanın ilk HD video transmisyonlu, 360 ° dönebilen ve 4K kameraya sahip genellikle film ve sinema çekimleri için kullanılan devasa drone.

DJI PHANTOM 3

Sizlere mükemmel bir uçuş deneyimi yaşatıyor. 12.7 MP’lik Sony Exmor 1/2.3’’ sensöre sahip kamerası ve 3 eksenli gimbal sistemi ile filmlerde gördüğünüz sahneleri siz de yaratabilirsiniz. 4K Ultra HD çekimler yapabilirsiniz.

SON PROJELER

HAVADAN DRONE ÇEKİMİ

Uygun Fiyatlara 4K kalitesinde Konya havadan çekim hizmeti veriyoruz. Konya’da en yüksek kalitede video çekimi ve prodüksiyon hizmetleri veriyorum. Drone ile dış mekan çekimleri, ürün çekimleri ve reklam filmi yapıyorum.

  • Phantom 4 pro ile 4k 60 fps’ye kadar yüksek çözünürlüte dış mekan çekimi
  • Adobe Premiere Pro kalitesiyle sinematik reklam filmleri düzenliyorum
  • DSLR Kamera ile ürünlerinizi fotoğraflayarak ilgi çekecek şekilde Adobe Photoshop programıyla düzenliyorum

HAVADAN FOTOĞRAF VE VİDEO ÇEKİMİ

Firmanıza veya size özel havadan drone çekimi videolar hazırlıyorum, drone videoları çekim süresi projeye göre ayarlanmış olup 30 dakikayı geçmez bunun yanında drone çekimlerini montaj yapılmış şekilde de teslim edebilirim. Havadan drone çekimi videonuz siparişinizden sonra 3 ila 7 iş günü içerisinde teslim edilir. Ayrıntılı bilgi için benimle iletişime geçebilirsiniz.

ÇÖZÜM ORTAĞINIZ OLABİLİRİM

konya'da sosyal medya web tasarım hizmeti